Każdy miłośnik zwierząt, szczególnie ten, który posiada zwierzęta w domu, chce zapewnić im jak najlepszą opiekę. Nie zawsze jest to łatwe, ponieważ zwierzęta nie potrafią powiedzieć nam, że gorzej się czują albo coś im nie odpowiada. Naszą rolą jest więc odpowiednio dbać o nie, a pomaga nam w tym odpowiednia profilaktyka weterynaryjna. Czym jednak ona jest?
0 Comments
Chcąc zapewnić swoim pupilom możliwie najlepszą opiekę weterynaryjną, właściciele zwierzaków często odwiedzają wiele gabinetów weterynaryjnych, zanim obdarzą jakiś swoim pełnym zaufaniem. U zaufanego weterynarza podopieczni są otoczeni troską i profesjonalną opieką. Zdarza się jednak, że stan zdrowia pupila wymaga przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego. W takich sytuacjach konieczne jest skorzystanie z usług kliniki weterynaryjnej, wyposażonej w niezbędny fachowy sprzęt.
Wizyta u weterynarza zwykle wiąże się ze stresem zwierzaka. Bywa również kłopotliwa dla jego właściciela, ponieważ pupil często nie zachowuje się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Oprócz tego zdarzają się również przykre sytuacje, w których przewiezienie zwierzaka może być niebezpieczne, z uwagi na jego stan. Czasami mamy do czynienia z wyjątkowymi sytuacjami i warto wówczas rozważyć zamówienie domowej wizyty weterynaryjnej. Kiedy jest faktycznie potrzebna?
Hormony to substancje chemiczne o niebagatelnym znaczeniu dla zdrowia i równowagi całego organizmu. Są wytwarzane w gruczołach wewnątrzwydzielniczych i wydzielane do krwi lub limfy, a ich zadaniem jest regulacja procesów chemicznych zachodzących w komórkach oraz podstawowych funkcji życiowych każdego organizmu. Wydzielanie odpowiednich ilości hormonów powoduje, że poszczególne narządy w organizmie zwalniają albo przyspieszają swoją pracę, dzięki czemu organizm może optymalnie funkcjonować. Nasze domowe zwierzęta często chorują na różne zaburzenia hormonalne, które mają istotny wpływ na pogorszenie jakości ich życia.
Zwierzęta egzotyczne coraz częściej stają się naszymi domowymi przyjaciółmi. Wzbudzają naszą ciekawość, gdyż różnią się znacznie od zwierząt typowych dla naszego kraju i strefy klimatycznej, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Ich odmienność sprawia, że przyciągają naszą uwagę. Im bardziej zwierzę jest egzotyczne i rzadko spotykane, tym większą wzbudza sensację i ludzie są nim bardziej zainteresowani.
Choroby nowotworowe są w dzisiejszych czasach prawdziwą plagą. Chorują na nie zarówno ludzie, jak i zwierzęta. Nowotwory to grupa chorób, które doprowadzają do niekontrolowanego podziału komórek organizmu. Komórki powstałe w wyniku choroby nie różnicują się w standardowe tkanki, co doprowadza do powstania charakterystycznych guzów nowotworowych. Zaatakowany przez chorobę organizm traci kontrolę nad podziałami dokonującymi się w jego komórkach, co jest spowodowane następującymi mutacjami genów kodujących białka uczestniczące w cyklu komórkowym.
Większość ludzi nie ma świadomości istnienia problemów stomatologicznych u swoich pupili. Najczęściej nie zwracamy uwagi na stan uzębienia naszych czworonogów, a to poważny błąd, ponieważ nieleczone choroby jamy ustnej u zwierząt mogą doprowadzić do poważnego upośledzenia pobierania pokarmu. Zły stan zębów u psów i kotów może być także symptomem innej choroby, która jest zlokalizowana np. w układzie moczowym, stawowym czy sercowym. W dzisiejszym wpisie przedstawimy najczęstsze problemy stomatologiczne psów i kotów.
Niestety czasami zdarzają się sytuacje, kiedy nasze domowe zwierzęta potrzebują nagłej pomocy lekarskiej. Niekiedy takie nagłe wypadki przydarzają się późnym wieczorem, w środku nocy albo w święta, kiedy nieczynne są wszystkie przychodnie weterynaryjne. Co należy w takim wypadku zrobić? Do kogo się zgłosić? W tym wpisie postaramy się wyjaśnić, czym jest pogotowie weterynaryjne, jakie usługi świadczy i na jakich zasadach działa.
Zwierzęta w naszych domach odgrywają coraz większą rolę. Traktujemy je jak najlepszych przyjaciół, nie wspominając o tym, jak je kochają nasze dzieci. Wiele rodzin nie wyobraża już sobie funkcjonowania bez czworonoga, dom robi się wtedy jakiś pusty i pozbawiony życia. Nic dziwnego, że konieczność udania się do weterynarza to dla nas spory stres i podobnie jak w przypadku naszych dzieci, chcielibyśmy mieć pewność, że zwierzę trafia w kompetentne ręce.
Dobra lecznica dla zwierząt - na co zwrócić uwagę, zanim oddasz pupila pod opiekę weterynarzowi?28/6/2019 Każdy posiadacz domowego pupila chciałby uniknąć takich sytuacji. Jednak pomimo najlepszej pielęgnacji i troski z naszej strony zdarza się, że zwierzę zachoruje czy będzie wymagało interwencji lekarza weterynarii. Lepiej nie czekać do tego momentu i już wcześniej na spokojnie wybrać taką klinikę weterynaryjną w naszej okolicy, do której ze spokojem i zaufaniem możemy oddać swojego ulubieńca pod opiekę.
|
|